علمی بلاگ

وبلاگی برای همه نظر هم فراموش نشه و بازم بیاید

علمی بلاگ

وبلاگی برای همه نظر هم فراموش نشه و بازم بیاید

با سلام خدمت تمام کسانی که اومدن به وبلاگ خودشون.
من این وب رو تاسیس کردم برای چند چیز اول بالا رفتن علم خودم و خودتان و... چیز های دیگر. این وب از چند موضوع علمی و تکنولوژی و...تشکیل شده که از شما خواهشمندم به تمام بخش های ان سر بزنیدکه مطالب خوبی گیرتان می اید.راستی اگر در خواستی دارید میتوانید با من در میان بگذارید.
باتشکر از شما که این بخش را تا اخر مطالعه نمودید.
باسپاس فراوان.
مدیریت وب

دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
آخرین نظرات
نویسندگان

۱۷ مطلب در مهر ۱۳۹۳ ثبت شده است

۱۸
مهر
۹۳
ژاپنی ها یک خوراکی جالب دارند که بیشتر در فصل پاییز آن را می خورند. نام این خوراکی "برگ سوخاری" است که از تفت دادن برگ درخت افرا در روغن زیاد به همراه کمی کنجد بدست می آید.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران،  ژاپنی ها دوست دارند هر چیزی را سوخاری کنند سپس آن را بخورند. آن ها اعتقاد دارند که اینگونه همه غذاها خوشمزه تر می شود پس هر خوراکی داشته باشند در روغن سوخاری می کنند و این باعث شده تا عجیب ترین چیزها را نیز سوخاری کرده و بخورند.

ژاپنی ها یک خوراکی جالب دارند که بیشتر در فصل پاییز آن را می خورند. نام این خوراکی "برگ سوخاری" است که از تفت دادن برگ درخت افرا در روغن زیاد به همراه کمی کنجد بدست می آید.همانطور که ما پایمان را روی این برگ های خشک می گذاریم تا از صدای شکستشان لذت ببریم، ژاپنی ها از خوردن آن ها لذت می برند. البته درست کردن این خوراکی به آسانی نیست و نمی توان به همین راحتی آن را درست کرد.
  • سید علی غضنفری
۱۸
مهر
۹۳
"ماریو لوسیا مانگو" یک آرایشگر ایتالیایی است که در سال 2010 تصمیم گرفت خودروی کوچک خود را تماما با مو بپوشاند. او ابتدا تنها برای کل کل کردن با دوستانش این تصمیم را گرفت ولی به مرور علاقه اش به این کار بیشتر شد.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، پیش از این افرادی را دیده ایم که خودروی خود را با موارد عجیب از اسباب بازی کودکان تا سکه و قاشق تزئین می کنند اما این بار به سراغ یک آرایشگر می رویم که خودروی خود را با مو پوشانده است.

"ماریو لوسیا مانگو" یک آرایشگر ایتالیایی است که در سال 2010 تصمیم گرفت خودروی کوچک خود را تماما با مو بپوشاند. او ابتدا تنها برای کل کل کردن با دوستانش این تصمیم را گرفت ولی به مرور علاقه اش به این کار بیشتر شد.این هنرمند 44 ساله پس از جمع کردن موهای مردم ماه پیش کار خود را روی یک مدل فیات 500 آغاز کرد. او پس از 150 کار مداوم توانست خودروی خود را به پایان برساند و تقریبا تمام نقاط این خودرو با مو پوشیده شده است.
  • سید علی غضنفری
۱۸
مهر
۹۳
"ایوان هو" هنرمندی است که نقاشی های او با واقعیت مو نمی زنند. او با استفاده از چند مداد ساده می تواند نقاشی بی نظیری را روی چوب پیاده کند که هیچکس تفاوت آن را با واقعیت در نخواهد یافت.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، "ایوان هو" هنرمندی است که نقاشی های او با واقعیت مو نمی زنند. او با استفاده از چند مداد ساده می تواند نقاشی بی نظیری را روی چوب پیاده کند که هیچکس تفاوت آن را با واقعیت در نخواهد یافت.

این نقاش سنگاپوری می گوید چوب بهترین وسیله برای نقاشی است چرا که رنگ را به راحتی نگه می دارد و با کار کردن روی چوب می تواند ذهن خود را به نقاط مختلف برده و بعد های نقاشی را بیشتر نمایان کند.

ایوان اضافه می کند که :" چند سال پیش کار بر روی چوب را آغاز کردم و ابتدا تنها پرتره های مختلف را روی آن می کشیدم تا اینکه با نقاشی سه بعدی آشنا شده و تصمیم گرفتم نقاشی های دور از انتظار بکشم."


  • سید علی غضنفری
۱۸
مهر
۹۳
"تکواندو" یکی از ورزش های رزمی است که در المپیک و بازی هایی آسیایی وجود دارد و ما از جمله مدعیان آن هستیم. درتکواندو علاوه بر تمرکزی که باید در زدن ضربه ها داشته باشید باید نگاهی نیز به دفاع داشته باشید.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، انجام ورزش های قهرمانی در دراز مدت می تواند باعث سربلندی یک میهن و کسب افتخارات جهانی شود. یک ورزشکار می تواند در رشته های مختلف مشغول شده و پس از چند سال به مسابقات بزرگ جهانی برود اما سوای هر کدام از افتخارات شخصی و ملی برخی ورزش ها روی هوش انسان هم تاثیر به سزایی دارند. در ادامه ورزش هایی را معرفی می کنیم که باعث افزایش هوش انسان ها می شود.

پینگ پونگ

در این ورزش شما باید با تمرکز بسیار زیادی که روی توپ داشته باشید بتوانید حریف خودتان را مغلوب کنید. محققان به این نتیجه رسیده اند که این ورزش چون سلول های مغزی را بسیار به کار میگیرد می تواند باعث افزایش هوش شما شود. دقت در انتخاب جهت توپ به همراه عکس العمل های سریع یکی از دلایل افزایش هوش به وسیله این ورزش است.

تکواندو

"تکواندو" یکی از ورزش های رزمی است که در المپیک و بازی هایی آسیایی وجود دارد و ما از جمله مدعیان آن هستیم. درتکواندو علاوه بر تمرکزی که باید در زدن ضربه ها داشته باشید باید نگاهی نیز به دفاع داشته باشید. این باعث می شود تا ذهن شما همزمان به دوکار مشغول باشد و از همین رو میزان استفاده از ذهن بالا می رود و هوش شما نیز افزایش پیدا می کند.
  • سید علی غضنفری
۱۸
مهر
۹۳
در حالی که هر کدام از کشورها برای نجات دادن حیوانات تلاش می کنند انسان هایی هم هستند که در این راه به تنهایی وارد کار می شوند و از سرمایه و زمان خود برای حفاظت از موجودات مختلف استفاده می کنند.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، محیط زیست و حفاظت از حیوانات مختلف یکی از دغدغه های جوامع بین المللی بوده است. جلسات مختلفی هر ساله برگزاری می شود تا برای سلامت بیشتر محیط زیست و حیوانات آن تصمیم گیری شود.

در حالی که هر کدام از کشورها برای نجات دادن حیوانات تلاش می کنند انسان هایی هم هستند که در این راه به تنهایی وارد کار می شوند و از سرمایه و زمان خود برای حفاظت از موجودات مختلف استفاده می کنند."دامیان آسپینال" یک میلیونر و عاشق محیط زیست است که زندگی خود را صرف پرورش گوریل ها کرده است. این مرد همیشه در حال پرورش گوریل هاست و پس از بزرگ شدن آن ها را به طبیعت می فرستد تا زندگی کنند.
  • سید علی غضنفری
۱۸
مهر
۹۳
به تازگی دستگاهی جدید تبدیل به یک بازیچه شده است و نام آن " Kokoro Scanner" به معنای اسکن کننده ضربان قلب است. این دستگاه می تواند با توجه به ضربان قلب راست یا دروغ بودن حرفی که یک نفر می زند را تشخیص دهد.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، ژاپنی ها علاقه خاصی به اسباب بازی های فوق پیشرفته دارند. از ربات های قدرتمند تا وسایل بازی کنترل از راه دور همگی از جمله اسباب بازی های جالبی هستند که در ژاپن پیدا می شود.

به تازگی دستگاهی جدید تبدیل به یک بازیچه شده است و نام آن " Kokoro Scanner" به معنای اسکن کننده ضربان قلب است. این دستگاه می تواند با توجه به ضربان قلب راست یا دروغ بودن حرفی که یک نفر می زند را تشخیص دهد.
  • سید علی غضنفری
۱۲
مهر
۹۳

اگزوزی که بوی کباب می‌ده

154-20.JPGمحققان آمریکایی موتورسیکلتی طراحی کرده‌اند که از روغن گوشت بعنوان سوخت زیستی استفاده می‌کند.

این موتورسیکلت توسط محققان شرکت هورمل (Hormel) طراحی شده و سوخت مورد نیاز را از روغن گوشت سرخ شده تأمین می‌کند.

بویی که از اگزوز این موتور خارج می‌شود، شبیه بوی کباب است؛ این سوخت زیستی از لحاظ انتشار گاز کربن خنثی بوده و دوستدار محیط زیست است.

با یک گالن از سوخت زیستی روغن گوشت می‌توان بین 120 تا 160 کیلومتر را طی کرد که تنها 3.5 دلار هزینه دربردارد.

در انگلیس نیز از چربی سیب‌زمینی سرخ کرده برای تأمین سوخت وسایل نقلیه باربری استفاده می‌شود.

چربی تولید شده در فست‌فودها می‌تواند سالانه از انتشار 1650 تن کربن جلوگیری کند که معادل 2424 خودروی شخصی است.

انتهای پیام

  • سید علی غضنفری
۱۲
مهر
۹۳

رهگیری‌ تمامی ابزارهای مختلف یک خانه هوشمند فرآیندی دشوار است و هم‌اکنون سیستم جدید شرکتی استرالیایی بر تمامی جوانب منزل نظارت می‌کند و با ابزارهای مختلف به آن‌ها متصل می‌شود.

  سامانه Ninja Sphere با رهگیری مکان و محیط، به کاربر امکان داشتن کنترل بر خانه هوشمند را می‌دهد. شرکت Ninja Blocks که در سیدنی واقع شده، هم‌اکنون پیش‌سفارش‌های لازم برای فروش سامانه ابداعی را دریافت کرده و گفته می‌شود اکتبر سال جاری میلادی آن را عرضه می‌کند.

گجت جدید با استفاده از جی‌پی‌اس، Zigbee، وای‌فای و بلوتوث LE قادر به شناسایی ابزار و خلق نقشه‌ای از آن‌ها در منزل است و سپس با استفاده از یک نرم‌افزار، برای کنترل آن‌ها به تلفن‌همراه یا ابزار دیگر متصل می‌شود.

مغز کل این سیستم Spheramid لقب گرفته که به عنوان هاب مرکزی جهت کنترل ابزار مختلف در منزل عمل می‌کند. کاربر باید در سراسر منزلش حسگرهای دما، حرارتی و تماسی موسوم به «سوکت‌های هوشمند» را جاسازی کند که شرکت سازنده آن را در اختیار وی گذاشته است. همچنین ابزار ریزی به نام Waypoints باید در سراسر خانه کار گذاشته شوند که به سامانه Ninja Sphere امکان مکانیابی اجسام را می‌دهد.

با استفاده از تلفن یا ساعت هوشمند، هاب مرکزی این سیستم می‌تواند جنبه‌های مختلف خانه هوشمند را کنترل کند.

  • سید علی غضنفری
۱۲
مهر
۹۳

محققان شرکت نوکیا و دانشگاه کوئین‌مری لندن، موفق به ارائه تکنیکی برای شارژکردن تلفن‌همراه با استفاده از صدا شدند.

این محققان از اکسید روی در قالب ورقه‌ای از نانومیله‌های ریز استفاده کردند.

آن‌ها مطالعه خود را با افشانه‌کردن پوششی از اکسید روی مایع بر روی یک ورقه پلاستیکی آغاز کردند. این ورقه سپس در ترکیبی از مواد شیمیایی قرار داده شد و تا دمای 90 درجه سانتی‌گراد حرارت دید. چنین حرارتی اکسید روی را به آرایه‌ای از نانومیله‌ها تبدیل کرد.

برای شکار ولتاژ تولیدشده، ورقه نانومیله بین ورقه‌های تماس الکتریکی فشرده شد. در حالت معمول چنین تماس‌هایی از طلا ایجاد می‌شوند، اما در این مطالعه دانشمندان شیوه ارزان‌قیمتی را طراحی کردند که به آن‌ها امکان استفاده از فویل آلومینیومی معمولی را داد.

ابزار برداشت‌کننده جدید به اندازه گوشی Nokia Lumina 925 بوده و قادر به تولید پنج ولت جریان الکتریکی با استفاده از نویز پیش‌زمینه روزانه مانند ترافیک، موسیقی و صداهاست. پنج ولت جریان برای شارژ تلفن همراه کافی است و به طور قابل‌توجهی بالاتر از 50 میلی‌ولتی است که در تلاش‌های پیشین به دست آمده بود.

  • سید علی غضنفری
۱۲
مهر
۹۳

محققان سوئدی در پژوهش اخیر خود در مورد منشأ پیدایش زنبور عسل دریافته‌اند که این حشره آفریقایی نیست.

برخلاف باور عموم که منشأ زنبور عسل را آفریقا می‌دانند تحقیقات جدید محققان دانشگاه اوپسالای سوئد نشان داده که سرچشمه این حشره آسیاست.

محققان با بررسی بر روی تنوع ژنوم زنبور عسل دریافتند این تنوع در آسیا بیشتر دیده شده است.

به گفته دانشمندان، زنبور عسل اروپایی یا زنبور عسل غربی با نام علمی Apis mellifera ، ابتدا در آسیا بوده و سپس به سرعت در سراسر اروپا و آفریقا ازدیاد یافته است.

متی وبستر، محقق دانشگاه اوپسالای سوئد اظهار کرد: زیستگاه اصلی این حشره آسیا بوده و بعدها به مناطق دیگر مهاجرت کرده است.

این مطالعه همچنین نشان داد تغییرات آب و هوایی به شدت در جمعیت زنبور عسل تاثیر داشته است.

نتایج این تحقیق در مجله Nature Genetics منتشر شده است.

  • سید علی غضنفری

ابزار وبمستر